Skip Navigation Links
جستجو :


 پیشنهاد جستجو ...

پیام کوتاه
   
خدايا بحق مادر بهلو شكسته منتقل خون امام حسين (ع) و امام سلطان علي (ع) را برسان 
   
   
ای شهید والا مقام سلام بر شما 
   
   
اَلسَّلامُ عَلَیکَ یا اَخی وَلیِّ اَللهِ، اَلسَّلامُ عَلَیکَ یا عَلِیِّ ابنِ مُحَمَّدٍنِباقِرِ العِلمِ بَعدَ اَلنَّبی وَ رَحم 
   
   
خورشید اردهال همواره بدرخش و قلوب دوستدارانت را روشنی ببخش 
   
   
سلام ای شهید والامقام 
   
   
سلام علیک ای شهید اردهال 
   
   
فرزند پیغمبر ادرکنی 
     مقالات
Skip Navigation Links.
  اخبار منطقه اردهال
Skip Navigation Links.

اولین شب شعر سهراب سپهری در مشهداردهال برگزار شد.


     

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس این  محفل ادبی  به  مناسبت سی و چهارمین سالگرد وفات این شاعر و نقاش پرآوازه معاصر و برای اولین بار در کنار آرامگاه وی برگزار شد .

اين محفل‌ادبي  با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان ، انجمن شعر جوان کاشان ، مدیریت آستان مقدس و جمعي از شاعران، هنرمندان، استادان دانشگاه وعلاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی از اقصی نقاط میهن اسلامی برگزار گردید.

در پایان ، گوشه ای از شخصیت  والای حضرت علی بن امام محمد باقر(ع) توسط یکی از کارشناسان پژوهشی حرم مطهر تشریح شد.
سهراب را بهتر بشناسیم

سهراب سپهري نقاش و شاعر نوپرداز کشور در 15 مهر 1307 در کاشان چشم به جهان گشود .

 سپهری، شاعر نوپردازی است که از اوان زندگی، با هنر، فرهنگ و ادب رشد یافت. کودکی او با شادی و کنجکاوی؛ نوجوانی اش با پرسش و رسیدن به دانایی و بزرگ سالی اش با درک حقایق همراه شد. او همواره به احساس های پاک و ظریفش بها می داد و با ایمان و اندیشه ای پاک در مسیر شناخت گام می گذاشت: شناخت خود، شناخت خدای خود و حقیقت برپا خاسته از این دو در طبیعت همیشه زنده اطرافش.

سهراب  را از میان اشعار و آثارش می توان شناخت. فضای فکری و ذهن سهراب، روشن و زلال بود. نگاهی دقیق و ریزبین داشت و همه مسائل اطرافش را خوب می دید. «سهراب، دوستدار مردم بود و به انسان ها عشق می ورزید. او شخصیتی آرام و محجوب و فروتن داشت».

او به زبان و فرهنگ سرزمینش عشق می ورزید و از اینکه گاه و بی گاه زبان فارسی در نشریه ها و رسانه ها از قواعد و اصولش منحرف و به بی راه کشیده می شد، رنج می برد.

سهراب تحت تأثیر ایجاز، فصاحت و بلاغت کلام قرآن کریم می گفت: «کتاب آسمانی ما، گذشته از جنبه الوهیت و تقدسش، از باارزش ترین شاهکارهای ادبی جهان است».

به راستی، شعر سهراب، شعری خودجوش است. وی از شاعرانی است که بی آنکه خود توجه داشته باشد، شعردر وجودش نقش می بندد و فرشته الهام هرگز او را تنها نمی گذارد. زبان سپهری، زبانی نرم و لطیف، آرام، مهربان، صمیمی و زیباست.

سپهری می سراید و در سروده های خود غرق می شود. او در زندگی شعر، به خلوص کلمه دست یافته و به بداهت و سادگی، از حیطه زمانه بیرون رفته و به حسن زمان رسیده است. هشت کتاب، کشکولی انباشته از دانایی های رنگارنگ است.

وی در اول ارديبهشت سال 59 به دليل بيماري سرطان خون درگذشت و صحن باصفای حرم مطهر حضرت علی بن امام محمد باقر (ع) در مشهد اردهال میزبان ابدی سهراب گشت.


 
     
   
زیارت مجازی

سرداب0

قتلگاه

وجه تشابه

خورشید اردهال

گنج1

مهدویت0

کشکول0

کودک

مراجع1

پیوند0

ویژه نامه

تازه ترین مطالب
Skip Navigation Links.

پرببیننده ترین مطالب
Skip Navigation Links.

     
     

سایت رسمی آستان مقدس حضرت اباالحسن علی بن محمدالباقر علیه السلام- مشهداردهال (کربلای ایران)

آدرس: کاشان - مشهداردهال - آستان مقدس حضرت علی بن محمدالباقر(ع)

Ardehalastan@gmail.com


     

Designed & Powered by RayanMand